Zomrel náš kolega a priateľ Dobroslav Vongrej

Zomrel náš kolega a priateľ Dobroslav Vongrej

V stredu nás navždy opustil vo veku nedožitých 73 rokov náš dlhoročný kolega a priateľ Dobroslav Vongrej. Zbožňoval svoju prácu, bral ju ako poslanie. Človek s priateľskou povahou a pravý gentleman. Vášnivý cestovateľ, ktorému sa počas života podarilo naplniť viacero svojich cestovateľských snov.

V práci obvykle trávime viac času ako so svojou vlastnou rodinou, boli sme si blízki. I keď odišiel do zaslúženého dôchodku, akoby ani neodišiel. Neustále s kolegami udržiaval intenzívny kontakt, naďalej sa venoval osvetovej činnosti – prednášky pre verejnosť, písal články v regionálnych médiách. Stále sa aktívne venoval ochrane prírody vo svojom okolí. Najradšej mal bociany biele, ktorým sa venoval aj v dôchodkovom veku, monitoroval ich hniezda a spolupracoval pri ich zabezpečovaní.

Na svojich cestách dokázal fotoobjektívom výstižne zachytiť krásy z pokladnice prírody, mal na to talent a cit. Keď s niekým dlhé roky pracujete, teda kráčate spoločne životom, stáva sa Vašou neoddeliteľnou súčasťou. Bude nám všetkým chýbať. Smútok v duši bolí, nechajme ho prirodzene prebolieť. Jeho oči sa na nás budú pozerať z kompozície množstva ikonických fotografií jeho ciest, ktoré nám po ňom zostali.

A hlavne, dokázal byť dobrým kolegom a priateľom. Slávo,  nikdy na Teba nezabudneme!